Aktualności naukowe 

 

 • Głównym celem wyjazdu do Indii był udział w IX Międzynarodowej Konferencji Geomorfologicznej. Konferencja odbyła się w  dn. 6-11 listopada 2017 r. pod hasłem Geomorphology and Society, a jej głównym organizatorem był Indyjski Instytut Geomorfologiczny. 
  Aktualności naukowe
 • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców. Wśród laureatów tego wspaniałego wyróżnienia jest Pani dr Zofia Nizioł-Łukaszewska, adiunkt w Katedrze Kosmetologii Wydziału Medycznego naszej Uczelni. W XII edycji konkursu stypendia otrzyma 209 wybitnych młodych naukowców spośród 1159 ubiegających się kandydatów.
  Aktualności naukowe
 • 24 listopada 2017 roku odbyła się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Idee i społeczeństwo – filozoficzne podstawy podejmowania decyzji. W 150 rocznicę urodzin profesora Leona Petrażyckiego”, organizowana przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski.
  Aktualności naukowe
 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie otrzymało nagrodę Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji i tytuł Innowacyjnej szkoły. Nagroda została przyznana w ramach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Rzeszowskie liceum, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności, było jedyną tego typu placówką z Podkarpacia, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające wysoki poziom i nowatorski charakter nauczania.
  Aktualności naukowe
 • Tygodniowy wyjazd badawczy dr Magdaleny Hoły-Łuczaj do Wageningen University & Research Center (Wageningen, Holandia) – uczelni sklasyfikowanej obecnie na 64. miejscu w The Times Higher Education World University Ranking 2017 – był możliwy dzięki grantowi przyznanemu w konkursie „Miniatura 1” Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu „Ekstensjonizm zobowiązań etycznych wobec rzeczy użytkowych - analiza postnaturalnego enwironmentalizmu”.
  Aktualności naukowe
 • W dniach 12-15 listopada 2017 roku dr Konrad Szocik uczestniczył w konferencji naukowej “The 2nd International Conference on the Evolution of Religion. The Evolution of Religion: How Biology, Psychology, and Culture Interact”, która odbyła się w Santa Ana Pueblo (Nowy Meksyk) w USA.
  Aktualności naukowe
 • Każdy student wie, że okres studiowania, to nie tylko czas zdobywania wiedzy, ale także idealny moment na rozwijanie swoich zainteresowań. To właśnie takie możliwości dają koła naukowe i organizacje studenckie działające w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. W celu zaprezentowania bogatej oferty kół, 24 listopada, w Klubie Akademickim IQ WSIiZ odbył się jedenasty Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich.
  Studenci;Aktualności naukowe
 • Profesor Tomasz Goban-Klas – wybitny socjolog i medioznawca, specjalista w zakresie teorii komunikowania, teorii i badania mediów, autor setek publikacji – skończył 75 lat. W tym roku Jubilat świętuje także 25-lecie swojej profesury. Z tej podwójnej okazji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się wyjątkowe spotkanie jubileuszowe, podczas którego wybitnemu naukowcowi przyznano tytuł Profesora Honorowego Uczelni.
  Aktualności naukowe